Tutaj jesteś

Krótkie okresy pracy w CV – czy stanowić mogą przeszkodę do zdobycia wymarzonej pracy?

7 lutego 2021 Praca krótkie okresy pracy w cv


Szukanie pracy to niezwykle ważna umiejętność, a bardzo ważne jej częścią jest stworzenie odpowiedniego CV, na którego temat będzie się też potrafiło sporo powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej, jeżeli już do niej dojdzie. W ostatnich latach bardzo nasilił się trend bardzo częstej zmiany pracy, co jest niechętnie widziane przez niektórych pracodawców, jednak czy krótkie okresy pracy w CV mogą przeszkodzić w zdobyciu wymarzonego zajęcia i czy da się coś zrobić, by nie były one negatywnie postrzegane?

Motywy częstego zmieniania pracy a punkt widzenia pracodawcy

Powody i motywy częstej zmiany pracy są różne, a wielu pracodawców traktuje krótkie okresy pracy w CV indywidualnie. Zupełnie jest normalne bowiem, że często pracę zmieniają osoby młode, które wchodzą dopiero na rynek, często przez kilka lat pracując w wielu firmach, by znaleźć branżę i tryb pracy, który najbardziej im odpowiadają.

W takim przypadku warto podczas rozmowy o pracę wspomnieć o tym rekruterowi, podkreślając też liczne zalety swojej bogatej przeszłości zawodowej, podkreślając to, czego się nauczyło w każdej z firm.

W o wiele gorszej sytuacji są osoby, które już dawno powinny ustabilizować swoje życie, a nadal bardzo często zmieniają pracę – tu krótkie okresy pracy w CV potrafią być poważną przeszkodą, a zatrudnienie ciężko może znaleźć nawet w miejscu niewymagającym żadnych konkretnych kwalifikacji. Coraz więcej pracodawców bowiem nastawionych jest na pozyskanie pracowników, którzy zwiążą się z firmą na dłużej.

Kiedy częste zmiany pracy nie są wadą?

Chociaż częste zmienianie pracy dla wielu rekruterów jest olbrzymią wadą, gdyż osoby z taką historią zawodową nie są wiarygodne, potencjalnie generując wysokie koszty i narażając rekruterów na utratę twarzy w firmach, dla których prowadzą nabór na dane stanowisko.

Często jednak rozmowę da się uratować, zdobywając pracę dzięki podkreśleniu pozytywnych stron krótkich okresów pracy w CV. Można między innymi podkreślić, że dzięki takiej przeszłości dobre zna się różne branże, sposoby organizacji pracy, a także standardy obowiązujące u konkurencji. Zwłaszcza ten ostatni punkt potrafi być mocnym atutem, a wiele firm z chęcią zatrudnia osoby pracujące wcześniej u co najmniej jednego z konkurentów, chcąc pozyskać w ten sposób cenne informacje.

Krótkie okresy pracy w CV nie muszą więc wcale przekreślić szans na zdobycie dobrej, wymarzonej pracy, a czasami mogą okazać się atutem. Mając jednak wpisanych w CV wiele miejsc pracy w dość krótkim okresie, warto zastanowić się nad sobą i nad przyczynami, a także skutkami, takiego postępowania.

oddłużenie dłużnika

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?